Nový správce školy

by littlemantis , in škola
Posted on

Rada pověřená péčí o pražskou školu Tai Chi Mantis Centrum ve složení Lenka Sobotková, Petr Runát, Pavel Deyl, Dan Falta a Michal Šimánek se 23.3.2022 za přítomnosti Petra Stibora usnesla na jmenování Dana Falty správcem školy a instruktorem pro Yang Tai Chi Chuan a Qixing Tanglang (styl kudlanky sedmi hvězd).

Toto usnesení vstupuje v platnost 28.3.2022.

Cvičební hodiny:

Středa – 17:00 – 19:00
Čtvrtek – 17:00 – 19:00

Škola je nyní opět otevřena náboru nových žáků, pro bližší informace volejte na tel.č. 776 209 390.

Znovuotevření školy, Léto 2021

by littlemantis , in škola
Posted on

Milí studenti, přátelé,

Od 14.6 cvičíme v pražské škole každé pondělí, úterý a čtvrtek dle následujícího rozvrhu:

Po – od 18h.
Út – od 17h.
Čt – od 17h.

Od 29.6 bude škola otevřená i každé úterní poledne od 10 do 12h.

Prohlášení školy / Statement from the Taichi Mantis school

by littlemantis , in škola
Posted on

Statement from the George Husek’s Sifu Taichi Mantis martial arts school

  1. From the last will of George Husek Sifu with the presence of Julian Dale Sifu, the following students were entrusted with the care of the school: Miroslav Pinter, Lenka Sobotková, Luděk Veverka, Pavel Deyl, Petr Runát, Michal Šimánek and Dan Falta
  2. Sifu wrote a will which states, among other things, he wishes to pass the school facilities and its equipment to his students.
  3. The students of the school were prevented from arranging the funeral for George Husek Sifu, which was his wish.
  4. Students and relatives were not informed about the place and time of the funeral. Sifu’s last resting place is not yet known.
  5. Due to these circumstances, we are preparing our own farewell to Sifu. You will be invited and informed in time.

In Prague, July 2020

~ senior students

Prohlášení školy Taichi Mantis George Huška Sifu

  1. Z poslední vůle George Huška Sifu a za přítomnosti Julian Dale Sifu, byla svěřena péče o školu těmto studentům: Miroslav Pinter, Lenka Sobotková , Luděk Veverka, Pavel Deyl, Petr Runát,  Michal Šimánek a Dan Falta
  2. Sifu sepsal závěť, ve které je mimo jiné uvedeno, že zařízení a vybavení škol odkázal svým studentům.
  3. Studentům školy bylo znemožněno vypravit pohřeb George Huška Sifu, dle jeho přání.
  4. Studentům ani příbuzným nebylo oznámeno místo a čas konání pohřbu. Dosud není ani známo místo posledního odpočinku učitele.
  5. Vzhledem k těmto událostem připravujeme důstojné rozloučení s naším učitelem. Včas budete pozváni a informováni.

V Praze, červen 2020

~ starší studenti

Our beloved Sifu George Husek passed away

by littlemantis , in sifu, škola, škola Písek
Posted on

 


We announce with the deepest deepest sorrow that our beloved teacher George Husek Sifu passedaway just few days before his 72nd birthday. Our Sifu was a pillar of the Chinese Martial Arts community, respected by all who met him, not just for his incredible skill but also his warm heart and generosity.

We as his students are devastated at the loss of our Sifu and ask for privacy and understanding at the difficult time. Please pray for peace in his soul.

S velikou lítostí a zármutkem oznamujeme, že nás opustil náš milovaný učitel George Husek Sifu ve svých nedožitých 72 letech. Náš Sifu byl pilířem komunity čínských bojových umění. Byl respektován všemi, kdo ho potkali nejen pro jeho mimořádné umění a schopnosti, ale také pro jeho láskyplné srdce a štědrost. Modleme se prosím za klid v jeho duši.

 

Sifu Dale v pražské škole

by littlemantis , in sifu, škola
Posted on

A welcome visit by Shifu Dale of the Eagle Claw system to our Mo Kwoon.

Wednesday 20th of November, we were very happy to welcome our old friend Shifu Julian Dale from the Eagle Claw Kung Fu system to our school, Shifu Dale spent many hours with 5 of the senior students at our school during his short trip to Prague.
Our Shifu George Husek and Shifu Dale have been close friends for more than 20 years and consider each other as Brothers in martial arts.
We drank tea together and discussed many topics in martial arts. This is a great opportunity to share close time together in traditional chinese martial arts culture and methods.
Thank you Shifu Dale for being part of our family and spending time with us.
We look forward to seeing you again.

Sifu Dale navštívil pražskou školu Taichi Mantis Centrum

Ve středu 20. listopadu jsme velmi rádi uvítali našeho dobrého přítele Sifu Juliana Dala, ze školy Eagle Claw Kung Fu. Sifu Dale strávil několik hodin s pěti staršími žáky naší školy během jeho krátké návštěvy v Praze.

Náš Sifu George Hušek a Sifu Dale jsou více jak 20 let velmi blízkými přáteli a považují se v bojových uměních za své bratry.

Společně jsme popíjeli čaj a diskutovali o různých tématech v bojových uměních. Měli jsme příležitost se dozvědět o zajímavých kulturních tradicích a metodách v tradičním čínském bojovém umění. Děkujeme, že Sifu Dale je součástí naší rodiny a že s námi sdílel svůj čas.

Těšíme se na další setkání.

Taichi soustředění v Jizerských horách

by littlemantis , in seminář
Posted on

O víkendu 14. – 16. září 2018 se uskuteční soustředění taichi v Jizerských horách. Pobývat budeme v penzionu Česká Chalupa, který nabízí velké asfaltové hřiště a v případě nepřízně počasí i salónek, kde bychom případně cvičili.

Podrobné informace o soustředění najdete v letáku.

V případě zájmu nám prosím pošlete email.