Foto z roku 1986
Foto z roku 1986

Velmistr Ngok Paul Eng
(Ng Ngok Pui)
(8. 1. 1941 – 8. 1. 2015)

Od roku 1995 je Paul Eng prezidentem Chiu Chuk Kai’s Tai-Mantis Association. Studium kung fu započal ve svých pěti letech. V roce 1970 založil v USA spolu se sifu Raimondem Wongem a sifu Kam Yuenem Tai-Mantis Association.

Sifu Eng je autorem sedmi knih a DVD o stylu Kudlanky nábožné: Spear Hand, Bong Bo, Plum Blossom Hand, Praying Mantis Steals the Peach (také DVD), Single Thrust Blossom, Kungfu Basics.

Sifu Jiří Hušek u něj studoval od roku 1973 až do jeho skonu v roce 2015.

Lze objednat: zde

Sifu Hušek a sifu Eng v létě 2014.

Velmistr Wong Moon Toy
(21. 4. 1907 – 14. 3. 1960)
wongmoontoyWong Moon Toy (na fotografii) začal cvičit kung fu v útlém mládí. Poté, co dosáhl mistrovské úrovně ve stylu Hung Gar a Mi Chung I, začal cvičit systém Hark Fu Moon (Černý tygr) u svého strýce Wong Bil Honga. Krátce po úmrtí svého mistra Wong Bil Honga (v roce 1934) opustil Wong Moon Toy Čínu a usadil se ve Spojených státech v newyorské čínské čtvrti. Jako následovník stylu Černého tygra nebral svou odpovědnost na lehkou váhu a za dvacet pět let, které mistr učil v New Yorku, pouze několik vybraných považoval za hodné učit se Fu-Jow Pai. Ostatní se učili Hung Gar a Mi Chung I.

Velmistr Wong Bil Hong
(1841 – 1934)
Začal cvičit Hung Gar systém pod vedením mistra Wong Kay Yina, později pod vedením mistrova syna Wong Fai Hunga. Touha po zdokonalení zavedla Wong Bil Honga do chrámu Hoy Hong, kde strávil několik let studiem stylu Hark Fu Moon. Wong Bil Hong předal systém Černého tygra pouze dvěma následovníkům (svému sluhovi a synovci Wong Moon Toyovi).

Velmistr Chiu Chuk Kai
(1900 – 1991)

Začal se cvičením velmi mladý. Nejdříve se učil deset let „Tai Chu Sect“ kung fu. Následovalo sedm let studia pod vedením mistrů sedmé generace Kudlanky nábožné Chi Shou Chuna a Yam Fung Suie. Po smrti Chi Shou Chuna se mistr Chiu Chuk Kay stal následníkem stylu. Nejdříve učil Tai chi Kudlanku ve své rodné provincii Shantung. Ve třiceti letech se přestěhoval do Hongkongu a později do Macaa, kde učil mnoho let. Po druhé světové válce se přestěhoval do severního Vietnamu a později do jižního. V roce 1969 se znovu vrací do Hongkongu. Za svůj život učil tisíce studentů.

Velmistr Wong Jack Man
(1940)
wongjackmanVelmistr Wong Jack Man zasvětil svůj život bojovým uměním. Z jeho školy vyšlo mnoho vynikajících mistrů, kteří mají dnes své vlastní vyhlášené školy. Narodil se v Číně a od útlého věku trénoval s Yim Sheung Moem. Učil styly Severní Shaolin, Xing Yi chuan, Tai chi chuan a Lohan